De British Contact Lens Association (BCLA) organiseert op dinsdag 14 juli een nieuw webinar waarin de plaats van contactlenzen binnen de oogzorg voor kinderen en myopiemanagement centraal staat. Het gratis webinar, Kids, Contacts, and Control: The New Era of Paediatric Lens Prescribing, loopt van 18.30 tot 19.30 uur en wordt gegeven door optometrist en onderzoeker Dr Sophie Coverdale.
Het webinar is toegankelijk voor zowel leden als niet-leden en levert één CPD-punt op. Tijdens de sessie krijgen oogzorgprofessionals een evidence-based overzicht van de huidige Britse inzichten en praktijken rond het voorschrijven van contactlenzen aan kinderen.
Nu myopiemanagement een steeds grotere plaats inneemt binnen de dagelijkse praktijk, bekijken steeds meer professionals welke rol contactlenzen kunnen spelen bij jonge patiënten. Tijdens het webinar licht Dr Coverdale de resultaten toe van een nationale enquête in het Verenigd Koninkrijk, waarin veranderingen in voorschrijfgedrag en professionele visies op het aanmeten van contactlenzen bij kinderen en jongeren werden onderzocht.
Zij licht toe: “Tijdens het webinar bekijken we of oogzorgprofessionals zich steeds zekerder voelen bij het aanpassen van contactlenzen bij kinderen, hoe de perceptie van risico’s en voordelen is geëvolueerd, en welke verschillen er bestaan in voorschrijfgedrag tussen optometristen en contactlensspecialisten”.
Deelnemers krijgen bovendien inzicht in het groeiende belang van patiëntgerichte uitkomsten, veiligheidsaspecten en functionele voordelen bij het voorschrijven van contactlenzen aan jongeren onder de 18 jaar. De sessie werd ontwikkeld om professionals te ondersteunen bij het evalueren van hun eigen voorschrijfgedrag en bij het toepassen van de meest recente Britse onderzoeksgegevens in de klinische besluitvorming rond contactlensaanpassingen voor kinderen en myopiemanagement.
Dr Sophie Coverdale is Assistant Professor in Optometry aan de University of Bradford en rondde haar doctoraatsonderzoek af in 2025. Haar onderzoeksactiviteiten richten zich op myopiemanagement, contactlenspraktijken en de organisatie van oogzorgdiensten. Daarnaast heeft zij een bijzondere interesse in patiëntgericht kwalitatief onderzoek en evidence-based klinische besluitvorming.
Verder is zij actief betrokken bij het onderwijs van optometriestudenten en lid van zowel de British & Irish University and College Contact Lens Educators (BUCCLE) als de International Association of Contact Lens Educators (IACLE).
Voor inschrijvingen voor het webinar of meer informatie over het BCLA-lidmaatschap kan men terecht op de website van de BCLA.
Tags: BCLA